14 pomysłów na zimową pracę plastyczną - zimowy pejzaż

Zima przedstawiona w pracach plastycznych dla dzieci, to bogactwo technik i użytych materiałów.

Podczas długich, zimowych wieczorów dzieci często obserwują zimowy pejzaż przez okno. Taki widok można uwiecznić na kartce (namalować, stemplować, narysować go), a na końcu przykryć obrazek papierową ramą okna. Zimowe okno może pokrywać też szron stworzony z folii aluminiowej.

Zimowe okienko

Tytuł pracy plastycznej: "Zimowe okienko"

Oszroniona szyba

Tytuł pracy plastycznej: "Oszroniona szyba"

 

Zimowy pejzaż obejmuje wiele elementów: budynki, drzewa, karmniki z ptakami, bałwanki itd. Można je stworzyć wykorzystując np. gazetę, ozdobne serwetki, kawałki materiałów, wydzierankę z białej kartki. Szczególne pięknie wygląda zima nocą z budynkami, w których zaświecone jest światło. Imituje je naklejone żółte prostokąty.

Zimowy krajobraz

Tytuł pracy plastycznej: "Zimowy krajobraz"

 

Gazetowa zima w mieście

Tytuł pracy plastycznej: "Gazetowa zima w mieście"

Warto poświęcić dwa dni na wykonanie zimowej pracy plastycznej. W pierwszym dniu zrobić tło, a w drugim skupić się na zimowych obrazkach. Praca nabiera wówczas innego charakteru i jest ciekawsza. Tło można np. narysować pastelami, namalować kolorowe pasy farbami, zafarbować kartkę bibułą.

Zima mnóstwo kolorów w sobie ma

Tytuł pracy plastycznej: "Zima mnóstwo kolorów w sobie ma"

 

Zimowy las

Tytuł pracy plastycznej: "Zimowy las"

Kolorowa zima

Tytuł pracy plastycznej: "Kolorowa zima"


Częstym tematem zimowych prac jest drzewo. Może ono być np. wycięte ze wzorzystej firanki, wyklejone z folii aluminiowej, z dodatkami waty.

Zimowe drzewa

Tytuł pracy plastycznej: "Zimowe drzewa"

Fantazyjne zimowe drzewo

Tytuł pracy plastycznej: "Fantazyjne zimowe drzewo"

A to przykład drzewa namalowanego szczoteczką do zębów zamoczoną w niebieskiej farbie (malowanie odbywa się poprzez pryskanie farby na kartkę przykrytą konturem drzewa) oraz drzewo, którego kontury zostały wyklejone taśmą malarską.

 Zima szczoteczką malowana

 Tytuł pracy plastycznej: "Zima szczoteczką malowana"

 

Taśmowe drzewo

 Tytuł pracy plastycznej: "Taśmowe drzewo"

 

Zimowy obrazek namalowany na pomiętej kartce przestaje być płaski, nabiera ciekawą fakturę.

Zima na pomiętej kartce

 Tytuł pracy plastycznej: "Zima na pomiętej kartce"

Techniką, która doskonale sprawdza się przy przedstawianiu zimy na kartce jest malowanie białą pastą do zębów. Obrazek można malować pędzlem lub wydrapać go odwróconą stroną pędzla na podkładzie z pasty.

Zima w paście wydrapana

 Tytuł pracy plastycznej: "Zima w paście wydrapana"

Obrazek zimowy można również wymazać gumką do ścierania. Początkowo kartka pokryta jest śladami ołówka. Gdy dziecko chce coś poprawić w pracy, może ponownie, miejscowo zarysować kartkę ołówkiem.

Zima w negatywie

Tytuł pracy plastycznej: "Zima w negatywie"

Jak widać zabawy zimowe to nie tylko te na świeżym powietrzu. Dzieci mogą doskonale się bawić również tworząc zimowe pejzaże.

 10 pomysłów na zimową pracę plastyczną do przedszkola

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.