10 pomysłów na kartki bożonarodzeniowe | Ręcznie robione kartki świąteczne

Kartki świąteczne wykonane własnoręcznie znaczą więcej niż najpiękniejszy, gotowy produkt. Są niepowtarzalne, wyjątkowe, świadczą o naszym zaangażowaniu, o tym, że myślami jesteśmy z osobą, która kartkę od nas otrzyma.


KARTKA ŚWIĄTECZNA Z DZIECIĄTKIEM JEZUS

Skromna, wymowna kartka świąteczna z uśmiechniętym Dzieciątkiem w żłóbku, z prawdziwym lub sztucznym siankiem.

Kartka świąteczna z żłóbkiem


KARTKA ŚWIĄTECZNA Z CHOINKĄ

Przykład kartki świątecznej z użyciem materiału, który zawsze można znaleźć w domu. Choinka wycięta jest z szorstkiej części myjki kuchennej. Malując choinkę otrzymujemy ciekawy efekt „oprószonego” śniegiem drzewka.

Kartka świąteczna z choinką

FIRANKOWE KARTKI ŚWIĄTECZNE (Z DZWONKIEM, GWIAZDKAMI, CHOINKAMI, BOMBKAMI, GWIAZDĄ BETLEJEMSKĄ)

W pracy plastycznej wykorzystujemy wzory ze starych firanek lub serwetek. Z pomalowanych elementów tworzymy kompozycje na kartce.

Kartka świąteczna z dzwonkiem

Kartka świąteczna z bombką

Kartka świąteczna z gwiazdkami

Kartka świąteczna z choinką

Kartka świąteczna z bombkami

Kartka świąteczna z gwiazdą betlejemską

 

KARTKA BOŻONARODZENIOWA Z GWIAZDĄ BETLEJEMSKĄ 3D

Czerwone kwiaty kwitnące na Boże Narodzenie umieszczone na papierowym kole. Tył kartki zapełniamy życzeniami. Płatki i środek gwiazdy betlejemskiej wykonane są z bibuły. Jeśli chcemy, aby kartka była bardziej płaska, elementy te można wyciąć z papieru. Kwiaty zostawiamy matowe lub dekorujemy brokatem. Dokładając do kartki złoty sznurek, można ją zawiesić na choince.

Kartka świąteczna z gwiazdą betlejemską

 

KARTKA ŚWIĄTECZNA - CHOINKA

Kolejna propozycja na bożonarodzeniową pracę plastyczną. Kartka z choinką, tym razem wyklejona została małymi, białymi śnieżynkami. Śnieżynki można też stemplować naciętą słomką do napojów maczaną w białej farbie.

Kartka świąteczna z choinką

KARTKA ŚWIĄTECZNA Z PAPIERU - CHOINKA

Tło kartki przedstawia światło kolorowych lampek choinkowych. Na kolorową kartkę naklejamy gałązki choinki i gwiazdę. Gałązki dziurkujemy dziurkaczem, w ten sposób otrzymujemy choinkę z kolorowymi bombkami. Kształt choinki można zbudować też z półkoli lub trójkątów.

Kartka świąteczna z choinką

KARTKA ŚWIĄTECZNA Z PROSTYM ANIOŁKIEM

Skromny aniołek ze wzorzystą sukienką o prostym, trójkątnym kształcie oraz skrzydłami z kół. Do postaci dorysowujemy czarnym cienkopisem nogi i elementy twarzy, a tło ozdabiamy narysowanymi śnieżynkami.

Kartka świąteczna z aniołkiem

KARTKA ŚWIĄTECZNA Z CHOINKĄ

Po obserwacji drzewa lub jego zdjęcia układamy na kartce gałązki wycięte ozdobnymi nożyczkami (zygzak). Gałązki naklejamy, drzewko dekorujemy dowolnie.

Kartka świąteczna z choinką

KARTKA ŚWIĄTECZNA Z MIKOŁAJEM

Mikołajowa broda to koło, a czapka wygięta jest w kształt wieszaka. Dzięki temu kartkę można zawiesić na gałązce choinkowej. Na odwrocie jest miejsce na życzenia świąteczne.

Kartka świąteczna z Mikołajem

KARTKA BOŻONARODZENIOWA Z CHOINKĄ Z NUTAMI

Choinka z nutami zachęcająca do świątecznego kolędowania.

Kartka świąteczna z choinką

Mam nadzieję, że wymienione propozycje na ręcznie robione kartki świąteczne zachęcą do tworzenia, a zniechęcą do kupowania „gotowców”. Jak widać na zamieszczonych przykładach, kartki można wykonywać z nietypowych, łatwo dostępnych materiałów. 

 

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.