Pani Zima z wycinanek

Na początek szykujemy dużo kwadratów z białego papieru (o średnicy od 8 do 21 cm). Każdy kwadrat składamy trzy razy na pół i zaokrąglamy zewnętrzne krawędzie. Na tak powstałych wycinkach koła dla dzieci młodszych szkicujemy wzory do wycięcia – trójkąty, łuki, połowy serca itp. Im dzieci są starsze, tym śnieżynki i elementy do wycięcia mogą być mniejsze. Pięciolatki już same potrafią zaprojektować i wyciąć wzory śnieżynki. 

Wykonanie głowy: kartkę A4 składamy wzdłuż na pół, szkicujemy połowę głowy z elementami twarzy i włosów. Elementy symetryczne wycinamy na zgiętej kartce papieru, pozostałe – po jej rozłożeniu. Do wycinania używamy nożyczek z ostrym czubkiem lub nożyka do papieru. 

Ozdobnymi nożyczkami wycinamy paski papieru o szerokości około 0,5 cm, które posłużą do utworzenia konturów sukni – naklejonych na okno bezbarwną taśmą klejącą. Kontury zapełniamy następnie przygotowanymi wcześniej wycinankami, starając się jak najdokładniej wypełnić dostępną przestrzeń. Na koniec doklejamy głowę, włosy oraz koronę.

Materiały:

  • biały papier ksero 
  • nożyczki (zwykłe i ozdobne) 
  • nożyk do papieru (dla nauczyciela) 
  • ołówek 
  • bezbarwna taśma klejąca
 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki