Zabawki dla dzieci w wieku 3 lat

Rozwój dzieci przebiega bardzo dynamicznie i właściwie z roku na rok odczuwają one inne potrzeby, rozumiejąc także coraz więcej z otaczającego ich świata. Warto zadbać zatem o to by ich otoczenie jak najbardziej stymulowało ich rozwój. Z tego także względu zabawki dla trzylatka powinny być dobierane pod kątem tego, co potrafi dziecko w tym wieku.

Stymuluj rozwój społeczny

Trzyletnie dziecko potrafi już przedstawić się i zna podstawowy zasób słów, w szczególności w obrębie przedmiotów z jego otoczenia. Pozwala to na coraz bardziej świadomą komunikację i choć mogą wystąpić chwile zawahania czy zająknięcia, to na pewno uda mu się nawiązać pierwsze rozmowy. Z czasem dziecko coraz chętniej się komunikuje i warto je do tego zachęcać, cierpliwie czekając na odpowiedź w chwili pauzy i nie próbując sugerować wypowiedzi, lecz poczekać na spokojne sformułowanie myśli dziecka. Są to pierwsze kroki w rozwoju pełnoprawnego życia społecznego i z myślą o jego stymulowaniu powstają coraz to nowsze zabawki dla 3 latka zachęcające do ogrywania różnych ról. Z reguły będą to zestawy pomyślane o podstawowych usługach czy też sprzedaży - dzięki temu pozwalają one nie tylko szlifować role społeczne, ale też zyskiwać ogólną wiedzę życiową. Doświadczenie pokazuje, że są to szczególnie trafione zabawki dla 3 letniej dziewczynki, bowiem często potrzeby społeczne kwitną u dziewczynek szybciej niż u chłopców.


Zabawa w ruchu

Dzieci w tym wieku mają coraz więcej energii, którą zaczynają pożytkować na podwórku na wspólne zabawy z rówieśnikami, latanie za piłką czy szaloną (jak na ich możliwości) jazdę na trójkołowcu. W kontekście prawidłowego rozwoju organizmu dziecka dobre będzie zadbanie także o takie formy rozrywki. Z tego względu warto zwrócić uwagę na Psi Patrol - zabawki oferowane przez tę firmę często skupiają się właśnie wokół rozrywki w ruchu. W ich ofercie odnajdziemy choćby właśnie rowerek trójkołowy Psi Patrol, który może stanowić najlepszy wybór, gdy rozmyślamy na temat zabawki dla 3 letniego chłopca.


Pobudzaj wyobraźnię i twórczość

Dzieci w tym wieku coraz bardziej rozróżniają rzeczywistość od fantazji, co wiąże się także z coraz większym odczuwaniem poczucia twórczości i estetyki. Dobrym pomysłem jest zadbanie o te aspekty rozwoju dziecka, poprzez pobudzanie jego twórczości zestawami kreatywnymi i artystycznymi. Z myślą o tym można także sięgać po nieco bardziej już ambitne klocki czy puzzle, na razie najlepiej do kilkunastu elementów, które będą stanowiły znakomity pomysł na zabawki dla trzylatka chłopca, jak i dziewczynki.

Jak widać zabawki dla trzylatka mogą być różnorodne, lecz biorąc pod uwagę jego pierwsze umiejętności, należy zadbać o to by stymulowały jego rozwój społeczny i pobudzały kreatywność. Propozycje takich zabawek znajdziesz w sklepie pasikot.pl.

Artykuł sponsorowany