Pokój dziecka powinien być miejscem, w którym nasza pociecha będzie się dobrze czuła, które będzie się jej podobać a także w których z chęcią będzie chciała spędzać czas. W końcu ma to być miejsce nauki, odpoczynku i zabawy. Stojąc więc przed zadaniem urządzenia pokoju dla swojego dziecka, musimy przemyśleć kilka ważnych kwestii tak, by powstały pokój był zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny.

 Pokój dziecka - najważniejsze kwestie

Jednym z ważnych elementów, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest to, jakie zainteresowanie i pasje ma nasze dziecko. Oczywiście pokój będzie się różnił w zależności od tego, czy jego użytkownikiem będzie dziewczynka, czy tez chłopiec. Dziś podpowiemy jak powinien wyglądać i co powinno się znaleźć w pokoju małego sportowca.

Powinniśmy zacząć od tego, że pokój chłopca powinien cechować się pewnym minimalizmem. Mamy bowiem świadomość, że chłopcy mniejszą uwagę przywiązują do porządku ale również potrzebują mniej rzeczy do codziennego funkcjonowania, także pokój urządzony schludnie, w oparciu o jeden motyw przewodni będzie odpowiedni. Pasją zdecydowanej większości chłopców jest przede wszystkim sport. Dlatego dobrym pomysłem będzie zastosowanie pewnych rozwiązań, nawiązujących do tych upodobań.

Drabinki gimnastyczne Benchk
Zobacz na https://benchk.com/

Dziecięcy pokój służy nauce i zabawie, spotkaniom ze znajomymi, rozwijaniu swoich pasji, wypoczynkowi a także stanowi prawdziwy azyl. Wspomnieliśmy już wcześniej, że muszą się w nim znaleźć trzy podstawowe strefy- nauki, odpoczynku oraz rozrywki, aby taki pokój należycie spełniał swoją funkcję.


Pokój sportowca - wybór motywu


Niezależnie od tego, jakie sporty uprawia nasze dziecko, chcąc urządzić jego pokój w oparciu o motywy sportowe, warto zdecydować się jedynie na jedną dyscyplinę sportu. W zdecydowanej większości będzie to oczywiście piłka nożna. Dlatego skupimy się przede wszystkim na małych piłkarzach.

W doborze kolorystyki warto wziąć pod uwagę kolory takie jak: biały, zielony, czarny. Dobrym rozwiązaniem będzie także zastosowanie na ścianie tapety z motywem boiska sportowego. Tylko pamiętajmy, że jeśli użyjemy tapety, pozostała kolorystyka na przykład ścian powinna być stonowana i jednokolorowa, najlepiej biała, by nie utworzyć niechcianego przepychu.


Strefa nauki dla dziecka


Życie każdego dziecka w dużej mierze opiera się na nauce. Urządzając pokój musimy mieć na względzie stworzenie strefy nauki i odrabiania zadań domowych. Tutaj także możemy użyć motywów sportowych. Mogą to być na przykład różnego rodzaju półki inne elementy wystroju w formie piłki nożnej. W strefie tej nie może zabraknąć oczywiście odpowiedniego biurka oraz wygodnego fotela. Fotel może nosić barwy ulubionego klubu sportowego. Wydzielając miejsce pod strefę nauki należy mieć na uwadze, by było ono dobrze oświetlone światłem naturalnym lub lampką biurkową, na przykład w postaci piłki. Wszelkiego rodzaju organizery mogą także nawiązywać do sportowej pasji dziecka. Zawieszona nad biurkiem tablica korkowa może zawierać plakaty bądź zdjęcia ulubionych gwiazd sportowych, będąc jednocześnie miłą odskocznią lub przerywnikiem podczas spędzania czasu nad książkami.


Strefa odpoczynku dla dziecka


Strefa odpoczynku to przede wszystkim wygodne łóżko, w którym dziecko będzie mogło zregenerować siły po ciężkim, pełnym różnorakich zajęć dniu. Choć łóżko w głównej mierze służy do snu, to tak naprawdę ma jeszcze inne funkcje- można bowiem na nim czytać książki, słuchać muzyki, korzystać z laptopa czy po prostu leniuchować. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że każdy mały sportowiec ucieszy się z łóżka w formie bramki. Możemy skorzystać z gotowego rozwiązania i zakupić taką bramkę gotową do montażu lub przygotować ją od podstaw samemu, wykorzystując kilka przedmiotów i podstawowych narzędzi. W takim łóżku nasz piłkarz z pewnością będzie śnił o pierwszoligowych meczach i pucharach króla strzelców. W strefie tej znaleźć się może także siedzisko, pufa przypominająca wyglądem piłkę. Będzie to doskonały element zarówno dekoracyjny, jak i funkcjonalny, służący do chwilowego odpoczynku.


Strefa rozrywki w pokoju dziecka


Oczywiście ważne jest, gdy młody sportowiec ma możliwość realizacji swoich pasji na pełnowymiarowym boisku, podczas regularnych treningów i pod okiem trenera. Jednak nie możemy zapomnieć także i o aktywności w domu. Młody człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje bowiem odpowiedniej dawki codziennego ruchu.
Najlepszym rozwiązaniem jest montaż drabinki gimnastycznej w pokoju małego sportowca, która będzie doskonałym uzupełnieniem i dopełnieniem sportowych pasji chłopca. Firma BenchK oferuje szeroką gamę drabinek gimnastycznych oraz innych akcesoriów gimnastycznych, które pozwolą stworzyć idealną strefę rozrywki dla każdego dziecka. Dzięki drabince gimnastycznej firmy BenchK dziecko będzie mogło we właściwy sposób spożytkować nadmiar energii, przygotować się do treningu w formie rozgrzewki lub poćwiczyć na niej w sytuacjach, gdy niemożliwe jest uczestnictwo w tradycyjnym meczu, na przykład podczas deszczowej pogody.

Artykuł sponsorowany