Bezpłatne kolorowanki dla dzieci - gdzie znaleźć i jak je drukować?

Kolorowanie to jedna z ulubionych rozrywek dzieci, ale również i osób dorosłych. Chyba każdy pamięta swoje pierwsze kolorowanki z dzieciństwa i radość towarzyszącą otrzymaniu nowego zestawu kredek lub flamastrów. Pomimo upływu lat, jak i spopularyzowania nowoczesnych technologii, klasyczne kolorowanki na papierze nie wychodzą z mody. Jeśli i Ty chcesz zapewnić swojemu dziecku świetną rozrywkę na każdą pogodę, wcale nie musisz kupować zeszytów kolorowanek w księgarniach lub marketach. Dowolnie wybrane przez siebie i dziecko rysunki możesz bezpłatnie wydrukować z internetu, przebierając w setkach, jeśli nie tysiącach rysunków.

Najlepsze kolorowanki edukacyjne dla dzieci

Dlaczego kolorowanie to rozrywka polecana przez nauczycieli, lekarzy i psychologów? Ponieważ ma ona zbawienny wpływ na rozwój naszych dzieci. Wyrabia w nich koordynację ruchową, zdolności motoryczne, poczucie estetyki, dokładność, uczy znajomości kolorów, cierpliwości i rozwija wyobraźnię. Samo trzymanie kredki w dłoni to świetne ćwiczenie motoryczne. To nie wszystkie zalety kolorowanki, którą możesz wydrukować z internetu. Jeśli interesują Cię kolorowanki dla dzieci, do wyboru będziesz miała najprostsze rysunki dla małych dzieci, jak i kolorowanki edukacyjne, z których dziecko może się uczyć kształtów, kolorów, nazw roślin i zwierząt, a także literek i cyfr. Wspólne kolorowanie to rozrywka sama w sobie, dzięki której można umacniać więzi pomiędzy dziećmi i rodzicami, miło i ciekawie spędzając czas, bez użycia telewizora, komputera lub smartfona.

Kolorowanki Minecraft dla starszych dzieci

Jeśli Twoje dziecko jest nieco starsze, na pewno słyszało o takich grach komputerowych jak Minecraft. W serwisie kolorowanki.net.pl znajdziesz dziesiątki kolorowanek z ulubionymi postaciami z gry Minecraft, które na pewno są dobrze znane Twojemu dziecku. Oprócz kolorowanki Minecraft polecamy również malowanki z innych gier wideo, które chyba każde dziecko dobrze kojarzy. Warto podkreślić, że to wszystko są darmowe kolorowanki, które można pobierać bez żadnych ograniczeń i drukować na każdej domowej drukarce. Drukując właśnie takie kolorowanki, z postaciami i przedmiotami dobrze dziecku znanymi z bajek, wzmacniamy w nich chęć ich kolorowania.

Mandale, czyli kolorowanki dla dorosłych

Jak już wcześniej napisaliśmy, kolorowanki to rozrywka dla całej rodziny. Trudno jednak oczekiwać, że dorośli chętnie będą kolorować cyferki, literki lub postacie z kreskówek o śwince Peppie. Z myślą o nich powstają kolorowanki typu mandala, czyli składające się z wielu małych elementów, układających się mniej lub bardziej skomplikowane wzory. Kolorowanki dla dorosłych — mandale, świetne sprawdzają się w roli zabawy relaksacyjnej i uspokajającej. Wymagają precyzji, dokładności i opanowania. Są również bardzo satysfakcjonujące, szczególnie kiedy zakończymy kolorowanie i w całej okazałości ocenimy swoje dzieło. Poświęcając na pokolorowanie jednej mandali nawet kilka godzin, zasługujesz na poczucie spełnienia, które umacnia Twoją wiarę w siebie i pozytywnie nastraja Cię do innych wyzwań.

Jak wydrukować malowanki z internetu?

Aby wydrukować kolorowanki dla dzieci, kolorowanki Minecraft oraz kolorowanki dla dorosłych, wystarczy kliknąć link znajdujący się poniżej rysunku. Zostanie on automatycznie pobrany w pliku PDF na dysk Twojego komputera, skąd wystarczy go wydrukować w dobrze znany sobie sposób. Możesz to zrobić na drukarce laserowej lub atramentowej i na papierze formatu A4 lub większym.