Jakie są najlepsze marki zabawek dla niemowląt?

Wybór dobrych zabawek dla niemowląt nie jest łatwy. Półki sklepowe uginają się od ton różnorodnych produktów skierowanych do najmłodszych. Pozornie ułatwia to sytuację osób chcących dokonać zakupu, jednak wśród gąszczu ofert można się zagubić i poczuć dezorientację. Problem wyboru dotyczy zarówno rodziców, jak i osób, które chcą obdarować dziecko czymś miłym. Jak wybrać zabawki, które będą bezpieczne, rozwijające i ucieszą dziecko?
Bezpieczne zabawki - czyli jakie?

Korzystanie z zabawek ma być przyjemnością, a nie stanowić zagrożenie. Aby tak było, należy przestrzegać kilku zasad, w czasie ich wyboru. Produkty muszą być dopasowane do wieku. Informacji o sugerowanym przedziale wiekowym należy szukać na opakowaniu. W przypadku najmłodszych dzieci, szczególnie należy zwracać na to uwagę. Zabawki przeznaczone dla wyższej grupy wiekowej mogą np. zawierać małe elementy, stwarzające ryzyko połknięcia. Produkty powinny być certyfikowane. Kupując zabawki dla niemowląt, zarówno stacjonarnie, jak i online, należy wybierać sprawdzone, uznane miejsca. Produkty nieznanego pochodzenia mogą zawierać szkodliwe barwniki, być wykonane z nieprzebadanych tworzyw, itp. Warto zdecydować się na zakup rzeczy dobrej jakości. Uszkodzenie się produktu w czasie zabawy może stworzyć zagrożenie, np. zranienia. 

 

Jakie są najlepsze marki zabawek dla najmłodszych?

Wybór ułatwia korzystanie z oferty topowych światowych marek. Uznani producenci gwarantują dobrą jakość wykonania i bezpieczeństwo produktów. Zabawki Fisher Price są tego doskonałym przykładem. Marka oferuje ogromny wybór zabawek uwielbianych przez dzieci i rodziców. W ich ofercie znajduje się dużo zabawek edukacyjnych, uspokajaczy, karuzel, skoczków, klocków i innych. Krótko mówić - każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele z ich produktów jest już niemal kultowych, jak Garnuszek, który jest interaktywnym sorterem do kształtów, czy seria klocków Mega Blocks. Dla dzieci kochających zwierzęta, doskonałym wyborem będą figurki Schleich. Są niemal niezniszczalne i pięknie odwzorowane. Oprócz klasycznych figurek można znaleźć także modele jednorożców czy pająków. Wybór zabawek najlepszych producentów oznacza większy koszt, w czasie zakupu, jednak daje pewność, że zabawki będą trwałe, a zabawa bezpieczna.

 

Jakie zabawki są rozwijające?

Rozwój dziecka odbywa się na wielu płaszczyznach. Ma przecież do odkrycia cały świat! Zabawki pobudzają zmysły dziecka i jego ciekawość. Maty edukacyjne czy pluszaki z wszytymi szeleszczącymi elementami, zachęcają do badania i odkrywania poprzez dotyk, obraz i dźwięk. Doskonale sprawdzają się dla najmłodszych. Nieco starszym dzieciom można zaproponować zabawki edukacyjne, które wspierają naukę np. nowych słów, w zabawnej, atrakcyjnej formie. Na tym etapie oprócz zmysłów, zabawki powinny pobudzać też wyobraźnię. Dlatego sprawdzą się wszelkie klocki do budowania wspaniałych konstrukcji czy figurki, które pozwolą odegrać scenki. Dzieci w tym wieku mają już swoje preferencje i warto dobierać zabawki do tego, co je aktualnie interesuje. Możliwości jest mnóstwo. Przykładowo, dla fanów motoryzacji sprawdzą się zabawki Hot Wheels, które umożliwiają budowanie pętli i torów dla samochodzików, a następnie urządzanie ekscytujących wyścigów lub akrobacji. Dzieciom zainteresowanym życiem na farmie, opieką nad zwierzętami czy odgrywaniem scenek, przypadnie do gustu zabawa figurkami Schleich.